Damuprost rektální čípky 10 čípků

Kód: 8594200610227
Novinka
Značka: Senimed
329 Kč 272 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

DAMUPROST® - Přípravek s unikátním složením, které výrazně pomáhá: při lokální léčbě bolestivých urogenitálních a anorektálních onemocnění, zmírňuje bolest u akutních i chronických onemocnění prostaty, díky zklidňujícímu účinku jsou čípky vhodné pro krátkodobé použití, při zácpě a hemoroidální kongesci (městnání krve v hemeroidu).

Detailní informace

Detailní popis produktu

DAMUPROST čípky jsou zdravotnickým prostředkem, používají se jako doplněk při lokální léčbě bolestivých urogenitálních a anorektálních onemocnění. Díky svému lokálnímu ochrannému a lubrikačnímu účinku a anorektu mohou čípky zmírňovat bolest u akutních i chronických onemocnění prostaty a jsou nápomocné při zánětu prostaty.

Čípky jsou díky svým zklidňujícím účinkům vhodné pro krátkodobé použití při zácpě a hemoroidální kongesci (městnání krve v hemoroidu).

Použití:

DAMUPROST čípky jsou zdravotnickým prostředkem, používají se jako doplněk při lokální léčbě bolestivých urogenitálních a anorektálních onemocnění. Díky svému lokálnímu ochrannému a lubrikačnímu účinku a anorektu mohou čípky zmírňovat bolest u akutních i chronických onemocnění prostaty a jsou nápomocné při zánětu prostaty.

Čípky jsou díky svým zklidňujícím účinkům vhodné pro krátkodobé použití při zácpě a hemoroidání kongesci (městnání krve v hemoroidu).

Způsob použití a dávkování:

Je doporučeno používat 1 čípek denně, nejlépe večer před ulehnutím. Pro optimální účinek je třeba čípek zavést hluboko do rektální dutiny. Před použitím si pečlivě přečtěte návod k použití:

Složení:

Jeden 2 g DAMUPROST čípek obsahuje:

- Laktoferin
- Glycerofosfoinositol (GPI)
- Kyselina hyaluronová

Známé nežádoucí účinky:

Nejsou známy žádné krátkodobé, střednědobé ani dlouhodobé nežádoucí účinky. DAMUPROST nemá nepříznivý vliv na smyslové schopnosti (úroveň pozornosti, schopnosti řídit a ovládat stroje). Přesto, v případě výskytu nežádoucích účinků, jako je nadměrné podráždění, bolest nebo jakékoli nepohodlí, přestaňte okamžitě čípky používat a poraďte se se svým lékařem.

Upozornění a opatření:

- Nerovnoměrná tmavá barva čípku je jeho charakteristickým znakem a není známkou snížení účinku nebo špatného skladování.
- Uchovávejte DAMUPROST mimo dohled a dosah dětí.
- Nepoužívejte DAMUPROST po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce a blistru.
- DAMUPROST není sterilní, pesto nepoužívejte čípky při poškození primárního obalu (blistru).
- Každý čípek je určen pouze k jednorázovému použití, vyjměte jej z obalu teprve bezprostředně před použitím, nepoužívejte čípky poškozené nebo vybalené z blistru dříve, takové čípky mohou být kontaminované.
- Nepokoušejte se znovu čípek použít, který byl vypuzen při prvním pokusu.
- Nepřekračujte doporučenou dávku.

Interakce s léky a jinými zdravotnickými prostředky:

DAMUPROST čípky mohou zkrátit dobu průchodu trávicím traktem, tudíž i vstřebávání současně užívaných perorálních léků. Proto je doporučeno před použitím čípku DAMUPROST dodržet odstup nejméně 2 hodiny od užití perorálního léku. V žádném případě nepoužívejte čípky DAMUPROST současně s perorálními léky nebo jinými zdravotnickými prostředky. Pokud užíváte jakékoli léky, před použitím čípku DAMUPROST se poraďte s lékařem.

Kontraindikace a omezení použití:

Nepoužívejte u dětí mladších 12 let. Používání čípků DAMUPROST není doporučeno při známé přecitlivělosti na jakoukoli jejich složku.

Nepoužívat také v případě:
- akutní bolesti břicha nebo bolesti s neznámou příčinou
- nevolnosti a zvracení
- obstrukce nebo zúžení střev
- krvácení z konečníku z neznámé příčiny
- akutní hemoroidální krize s bolestí a krvácením
- závažné dehydratace (odvodnění)

Nejsou známy žádné údaje o používání čípků DAMUPROST během těhotenství a kojení. Před použitím se poraďte se svým lékařem. Starší osoby a osoby ve špatném zdravotním stavu se musí před použitím čípků DAMUPROST poradit se svým lékařem.

Uchovávání:

Čípky uchovávejte v blistru na suchém místě, chráněném před přímým světlem a tepelnými zdroji. Čípek z blistru vyjměte až bezprostředně před použitím. Uchovávejte při teplotě do 25°C.

Velikost balení:

Balení obsahuje 10 jednorázových 2 g čípků.

Výrobce:

Senimed s.r.o., Okruhová 1135/44, 15500, Praha, Česká republika

Distributor ČR:

Cheveki-Grus s.r.o, Skokanská 2479/7, Praha 6, 16900, Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: